Przygotuj się od zimy

Pamiętaj, aby przed sezonem zimowym zadbać o kilka ważnych rzeczy w Twoim samochodzie! Robisz to dla swojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa innych.
✅ Płyn do spryskiwaczy
Najprostsza i najszybsza czynność przygotowująca Twoje auto do zimy! Wlej do zbiorniczka zimowy płyn do spryskiwaczy, masz wtedy gwarancję, że mimo ujemnej temperatury płyn zachowa swoje właściwości i spełni zadanie.
✅Szyby
Pamiętaj o tym, aby Twoje szyby były czyste, a więc nie wystarczy odskrobać lub odśnieżyć tylko połowy szyb w samochodzie. Dobra widoczność to warunek konieczny do jazdy!
✅Akumulator
Przed zimą sprawdź czy parametry akumulatora są w normie, jeśli nie – wymień go na nowy! Stan akumulatora sprawdzisz w naszym sklepie.
✅Wycieraczki
Sprawdź stan piór wycieraczek przednich i tylnych. Jesień i zima to czas, gdy sprawne wycieraczki są niezbędne do jazdy w noc i w dzień.
✅Opony
Jesień, a szczególnie dni, gdy słupek termometru zbliża się do zera stopni to czas na zmianę opon z letnich na zimowe. Bieżnik oraz skład mieszanki, z której wykonana jest opona, różnią się zasadniczo w przypadku opon letnich i zimowych. Opona zimowa lepiej odprowadza wodę i jest odporna na niskie temperatury.
✅Uszczelki
Przed przymrozkiem warto posmarować uszczelki, najlepiej wazeliną techniczną. Dzięki temu unikniemy problemów z otwieraniem drzwi samochodu, szczególnie po mroźnej nocy.
Warto pomyśleć też o odmrażaczu do zamka w drzwiach auta.
✅Oświetlenie
W mgliste poranki światła do jazdy dziennej nie są wystarczającym oświetleniem – włącz światła mijania. Tylko wtedy będziesz widoczny dla innych. Pamiętaj także o odpowiedniej regulacji świateł – odwiedź stację kontroli pojazdów, ustawianie trwa chwilę, nie kosztuję dużo, a może uratować życie.
Odwiedź nas, napisz lub zadzwoń, a dobierzemy specjalny pakiet produktów zimowych dla Ciebie 😉
2021-11-12T09:16:30+00:00 Autor |Aktualności|