Przygotuj się do zimy!

Pamiętaj, aby przed sezonem zimowym zadbać o kilka ważnych rzeczy w Twoim samochodzie! Robisz to dla swojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa innych.

Płyn do spryskiwaczy
Najprostsza i najszybsza czynność przygotowująca Twoje auto do zimy! Wlej do zbiorniczka zimowy płyn do spryskiwaczy, masz wtedy gwarancję, że mimo ujemnej temperatury płyn zachowa swoje właściwości i spełni zadanie.

Wycieraczki
Sprawdź stan piór wycieraczek przednich i tylnych. Jesień i zima to czas, gdy sprawne wycieraczki są niezbędne do jazdy w noc i w dzień.

Opony
Jesień, a szczególnie dni, gdy słupek termometru zbliża się do zera stopni to czas na zmianę opon z letnich na zimowe. Bieżnik oraz skład mieszanki, z której wykonana jest opona, różnią się zasadniczo w przypadku opon letnich i zimowych. Opona zimowa lepiej odprowadza wodę i jest odporna na niskie temperatury – wszystko dzięki odpowiedniemu bieżnikowi i składowi tworzywa z którego została wykonana opona.

Akumulator
Przed zimą odwiedź warsztat samochodowy i sprawdź czy parametry akumulatora są w normie, jeśli nie – wymień go na nowy!

Uszczelki
Przed przymrozkiem warto posmarować uszczelki, najlepiej wazeliną techniczną. Dzięki temu unikniemy problemów z otwieraniem drzwi samochodu, szczególnie po mroźnej nocy.
Warto pomyśleć też o odmrażaczu do zamka w drzwiach auta.

Szyby
Pamiętaj o tym, aby Twoje szyby były czyste, a więc nie wystarczy odskrobać lub odśnieżyć tylko połowy szyb w samochodzie. Dobra widoczność to warunek konieczny do jazdy!

Oświetlenie
W mgliste poranki światła do jazdy dziennej nie są wystarczającym oświetleniem – włącz światła mijania. Tylko wtedy będziesz widoczny dla innych. Pamiętaj także o odpowiedniej regulacji świateł – odwiedź stację kontroli pojazdów, ustawianie trwa chwilę, nie kosztuję dużo, a może uratować życie.

2019-10-31T11:28:13+00:00 Autor |Aktualności|